Logo Facebook
Facebook
Usługi ogrodnicze

Z donicy do ogrodu
- co zrobić z choinką bożonarodzeniową po Świętach?

 

Świąteczny iglak w donicy niekoniecznie musi wylądować w koszu. Jeśli mądrze zaplanujemy jego zakup, a następnie będziemy przestrzegać kilku prostych zasad dotyczących opieki nad drzewkiem, wiosną będziemy mogli się nim cieszyć w ogrodzie.

Choinkę najlepiej kupić w dobrym sklepie ogrodniczym, bo tylko tam znajdziemy rośliny, które już od kilku lat rosną w pojemniku. Iglaki wykopane ze szkółki i przesadzone do doniczek w ostatniej chwili mają niewielkie szanse na przeżycie. Dlatego planując zakup drzewka na lata sprawdźmy, czy ziemia w doniczce jest osiadła, trochę porośnięta mchem i drobnymi chwastami. Jeśli tak jest, nasz iglak najprawdopodobniej od lat rośnie w doniczce i bez najmniejszych problemów przetrwa święta w domu.

Udekorowaną żywą roślinę trzymamy w domu jak najkrócej. Maksymalnie 2 tygodnie. Dobrze żeby w tym czasie w pomieszczeniu temperatura nie była zbyt wysoka. Im chłodniej, tym lepiej dla rośliny. Powinniśmy również pamiętać o zapewnieniu drzewku dostępu do dziennego światła. Jeśli po upływie okresu świątecznego iglak nie wypuścił młodych przyrostów, roślinę – po zabezpieczeniu doniczki przed mrozami – można wystawić na balkon lub taras. Najlepiej w miejsce osłonięte od bardzo mocnego słońca. Należy również pamiętać o podlewaniu podczas odwilży.

Jeśli iglak w domu wypuścił przyrosty nie należy go już wystawiać na zewnątrz. Takie drzewko trzeba ulokować w widnym, ale stosunkowo chłodnym miejscu i regularnie podlewać. Nie wystawiać na zewnątrz wcześniej niż pod koniec marca.

Zobacz również:
www.srodkiczystosci.com.plŚrodki czystości, chemia profesjonalna
www.zwalczaniekomarow.com.plOdkomarzanie, zamgławianie, oprysk
www.probioemy.waw.plŚrodki ochrony roślin, ekologiczny ogród
www.czyszczenie-wykladzin.com.plPranie dywanów, czyszczenie wykładzin
www.czyszczeniekostkibrukowej.waw.plCzyszczenie kostki brukowej
www.tchservice.plWdrażanie HACCP, dezynfekcja, deratyzacja
www.proceduryhigieniczne.plProcedury higieniczne i sanitarne
www.ekologicznyogrod.euProjektowanie ogrodów, ekologiczne uprawy