Logo Facebook
Facebook

Cięcie i pielęgnacja trawy, żywopłotów, drzew w Warszawie

Jak prawidłowo ciąć trawę, żywopłot oraz drzewa? Dzięki umiejętnemu przycinaniu, roślinność w naszym ogrodzie rośnie szybciej, łatwiej jej się zregenerować, a owoce i pąki kwiatów są liczniejsze oraz efektowniejsze. Istnieją różne rodzaje cięcia, w zależności od tego, co chcemy osiągnąć oraz na jakiej roślinności pracujemy. Podcinać możemy już wczesną wiosną. Gdy nie ma jeszcze liści, łatwiejsze jest operowanie nożycami ogrodniczymi.

 

Krzewy i drzewa - również owocowe - możemy podcinać w celach formujących oraz korygujących. Wykonujemy je wtedy, kiedy chcemy uzyskać określony kształt rośliny, utrzymać zwartą i regularną bryłę drzewa lub żywopłotu. Podcinanie roślin umożliwia nadanie im pożądanej formy oraz kształtu korony. Przycinamy również niechciane gałązki. Nie można tego wykonywać zbyt często oraz za ciasno. Zbyt krótkie gałązki mogą się już poprawnie nie zregenerować.

 

Sekretem sukcesu jest więc systematyczne oraz prawidłowe przycinanie drzew i żywopłotów, ponieważ jedynie takie działanie pozytywie wpływa na efektowne zakrzewienie oraz wzrost. Analogicznie, systematyczne przycinanie drzew owocowych stymuluje bardziej dorodne owocowanie.

 

Kto z mieszkańców Warszawy, dysponujący ogrodem, nie marzy o wysokim żywopłocie, zapewniającym prywatność oraz oddzielenie się od sąsiadów. 

Pragniemy również, aby nasze zielone ogrodzenie pięknie się prezentowało na tle innych warszawskich domów. Zadbany żywopłot w połączeniu z idealnie przystrzyżoną trawą, czyni ogród perfekcyjnym. Tereny zielone już od samego początku wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Podobnie jest z żywopłotami. W pierwszym sezonie po posadzeniu, należy je podciąć na wysokości około 30 cm. Dzięki temu, krzew zagęści się tuż przy podstawie, a właściciele będą się cieszyć okazałym żywopłotem.

 

Cięcie pielęgnacyjne ma za zadnie usunięcie suchych gałęzi oraz chorych pędów. Podcinanie drzew owocowych jest istotne dlatego, że po wycięciu niepotrzebnych gałęzi, możliwe jest dokładniejsze prześwietlanie wnętrza korony. Więcej światła sprawia, że owoce wyróżniają się intensywnym kolorem oraz niepowtarzalnym smakiem. Zabiegi pielęgnacyjne istotne są, by zachować zdrowy wygląd nie tylko drzew owocowych, ale także krzewów oraz trawników.

 

Masz ciekawy pomysł na kreatywne przycięcie zalesień? Oddaj to zadanie doświadczonym warszawskim firmom, które profesjonalnie wykonują usługi ogrodnicze. Spektakularny ogród z zadbanym trawnikiem oraz wypielęgnowanymi drzewami i krzewami to najlepsza wizytówka domu.

 

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą z siedzibą w Warszawie.

Zobacz również:
www.srodkiczystosci.com.plŚrodki czystości, chemia profesjonalna
www.zwalczaniekomarow.com.plOdkomarzanie, zamgławianie, oprysk
www.probioemy.waw.plŚrodki ochrony roślin, ekologiczny ogród
www.czyszczenie-wykladzin.com.plPranie dywanów, czyszczenie wykładzin
www.czyszczeniekostkibrukowej.waw.plCzyszczenie kostki brukowej
www.tchservice.plWdrażanie HACCP, dezynfekcja, deratyzacja
www.proceduryhigieniczne.plProcedury higieniczne i sanitarne
www.ekologicznyogrod.euProjektowanie ogrodów, ekologiczne uprawy