Logo Facebook
Facebook

 

Koszenie, pielęgnacja i wertykulacja trawników (Warszawa)

 

Idealnie skoszone warszawskie trawniki, cieszą oko oraz uwodzą swoją elegancją. Regularna pielęgnacja terenów zielonych ma wiele zalet. Systematyczne koszenie trawy, sprzyja intensywnemu krzewieniu się oraz szybkiemu wzrostowi. Koszenie ogranicza również rozwój chwastów. Częste ścinanie trawnika czyni go idealnie równym i zadbanym.

 

Ogrodnicy radzą, że lepiej jest częściej kosić niską trawę, niż rzadziej wysoką. Rzadkie koszenie trawy powoduje jej załamywanie i niszczenie. Za niedbalstwo (zapuszczenie trawy powyżej 8 cm), możemy zapłacić nawet tak wysoką cenę, jak zrobienie z ogrodu ścierniska. Nie możemy więc pozwolić na zakwitnięcie trawy.

 

Pielęgnacja trawnika uzależniona jest od rodzaju trawy, temperatury, wilgotności oraz przeznaczenia murawy. Podstawą pielęgnacji jest regularne koszenie, nawożenie, podlewanie oraz wertykulacja. Powierzając naszej firmie zaopiekowanie się ogrodem, możesz liczyć na to, że będzie się on wyróżniał na tle innych warszawskich zieleni. Oprócz profesjonalnych usług ogrodniczych oferujemy również atrakcyjne ceny oraz fachowe porady

Wertykulacja trawnika polega na usuwaniu mchu oraz filcu z jego powierzchni. Trawa przez te zanieczyszczenia wygląda nieestetycznie i może przestać rosnąć. Wertykulacja jest to zabieg pielęgnacyjny, podczas którego nacina się darń, w skutek czego do trawy dociera więcej wody. Jest to proces dość radykalny. Ilość usuwanych zanieczyszczeń będzie większa przy długotrwale zaniedbanych trawnikach. Może się wydawać, że po wertykulacji trawnik wygląda gorzej – to jedynie złudzenie. Zabieg ten pozwala po kliku dniach zregenerować się trawie, która zacznie rosnąć zdrowa i gęsta.

 

Wertykulacja może być wykonywana jedynie na co najmniej dwuletnich trawnikach. Najdogodniejszym czasem dla tego zabiegu jest wiosna i jesień. Dla utrzymania dobrej kondycji trawnika, powinien być on wykonywany raz w roku.

 

Nasza firma, to zespół wyspecjalizowanych fachowców z Warszawy, świadczących usługi ogrodnicze na wysokim poziomie. Posiadamy niezbędny sprzęt do pielęgnacji każdego rodzaju trawnika. Oferujemy wiedzę, konkurencyjne ceny oraz szeroki zakres usług. Ceny ustalane są indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w Warszawie.

Zobacz również:
www.srodkiczystosci.com.plŚrodki czystości, chemia profesjonalna
www.zwalczaniekomarow.com.plOdkomarzanie, zamgławianie, oprysk
www.probioemy.waw.plŚrodki ochrony roślin, ekologiczny ogród
www.czyszczenie-wykladzin.com.plPranie dywanów, czyszczenie wykładzin
www.czyszczeniekostkibrukowej.waw.plCzyszczenie kostki brukowej
www.tchservice.plWdrażanie HACCP, dezynfekcja, deratyzacja
www.proceduryhigieniczne.plProcedury higieniczne i sanitarne
www.ekologicznyogrod.euProjektowanie ogrodów, ekologiczne uprawy