Logo Facebook
Facebook

 

Aranżacje zieleni we wnętrzach – tarasy, balkony

 

Rośliny zwykle stoją na parapecie. Ale można je przecież ustawiać wszędzie, pod warunkiem, że nie będą przeszkadzały i będą miały odpowiednią ilość światła. Warto jest wybierać nietypowe miejsca, wówczas nasze wnętrze nabierze nietuzinkowego, specyficznego, a nawet oryginalnego charakteru. Zamiast spychać je na parapet, warto podnieść je do rangi równoprawnego elementu budującego charakter wnętrza. To jednak wcale nie koniec możliwości.

 

Wybierając kwiaty do domu, warto też zwrócić uwagę na formę i deseń liści oraz całą sylwetkę. Czasem bowiem tylko kształt liścia staje się inspiracją. Niektóre rośliny wyglądają tak, jakby były narysowane ostrym ołówkiem albo wycięte nożyczkami, inne jakby były wymalowane ręką artysty, przypominają obrazki malowane akwarelami lub dwubarwne grafiki.

 

By wydobyć ich kontury stawiając je na kontrastowym, gładkim, jednobarwnym tle. Wówczas nawet te dobrze znane będą wyglądają efektownie i niebanalnie. Rośliny o wyrazistym rysunku łodyg i rzadkich, ale interesujących liściach nadają się idealne do wnętrz urządzonych oszczędnie, w których liczy się każdy szczegół. 

Najlepszą bazą dla zielonych motywów jest biel – białe ściany i meble. Do takiego jasnego wnętrza możemy odważnie wprowadzać rośliny, wedle własnego uznania. Należy jednak pamiętać o tym, że zestawiając ze formy najlepiej kierować się zasadą silnego kontrastu. Iglaki w doniczkach na balkonie i tarasie, doskonale wyglądają pojedynczo oraz w towarzystwie innych roślin. Nawet niewielka grupa iglaków wygląda bardzo efektownie. Można łączyć ze sobą różnorodne formy iglaków - kolumnowe, kuliste i płożące. Oprócz iglaków o zielonych igłach są również o igłach srebrnych, złotych, cytrynowo żółtych i stalowo niebieskich. Dzięki tak dużej różnorodności iglaków, można tworzyć z nich wielobarwne kompozycje.

 

Na dużym tarasie można stworzyć zimozielony żywopłot w pojemnikach z kolumnowych tuj lub jałowców, posadzonych w rzędzie donic lub w drewnianych długich skrzyniach. W dużych donicach i misach można założyć prawdziwy mały skalniak na balkonie. Należy wybrać gatunki i odmiany bardzo wolno rosnących iglaków, a całą kompozycję uzupełnić bylinami na skalniaki. Wystarczy do tego tak naprawdę tylko wyobraźnia oraz chęci, a później troskliwa pielęgnacja.

 

Taką usługę możecie zlecić Państwo naszej firmie.

Zobacz również:
www.srodkiczystosci.com.plŚrodki czystości, chemia profesjonalna
www.zwalczaniekomarow.com.plOdkomarzanie, zamgławianie, oprysk
www.probioemy.waw.plŚrodki ochrony roślin, ekologiczny ogród
www.czyszczenie-wykladzin.com.plPranie dywanów, czyszczenie wykładzin
www.czyszczeniekostkibrukowej.waw.plCzyszczenie kostki brukowej
www.tchservice.plWdrażanie HACCP, dezynfekcja, deratyzacja
www.proceduryhigieniczne.plProcedury higieniczne i sanitarne
www.ekologicznyogrod.euProjektowanie ogrodów, ekologiczne uprawy