Logo Facebook
Facebook

Ogrody bez chemii

  

Marzeniem każdego posiadacza ogrodu lub działki jest, by był on produktywny, piękny, rodził zdrowe warzywa i owoce, by wymagał niskich nakładów finansowych, a przy okazji był zgodny z naturą. Wielu ludzi uważa, że to opis czterech różnych ogrodów. Na szczęście możliwe jest połączenie tych wszystkich cech, aby osiągnąć ten cel należy kierować się zasadami permakultury, czyli naśladowaniu natury. Stosowanie zasad permakultury, pozwala wyeliminować nawozy sztuczne, pestycydy, herbicydy oraz inne środki, którymi rutynowo opryskiwane są współczesne ogrody i działki. Nawozy sztuczne stanowią również zagrożenie dla środowiska, gdyż podczas deszczy łatwo wymywane sole (główny składnik) przedostaję się do wód gruntowych, które później pijemy.


Alternatywą dla stosowania preparatów chemicznych jest zastosowanie w naszym ogrodzie Efektywnych Mikroorganizmów, EM – ów. ProBio Emy to preparaty mikrobiologiczne wytworzone w oparciu o różne kompozycje matecznych mikroorganizmów, wyposażone w wielką liczbę wyspecjalizowanych „narzędzi biologicznych” – enzymów zapewniających przetrwanie i rozwój nie tylko w glebie, ale również w różnorodnych środowiskach, takich jak: wysypiska śmieci, oczka wodne, kanały ściekowe, itp. Enzymy umożliwiają naturalny rozkład materii organicznej.


Gleba mineralna – pozbawiona próchnicy, a tym samym zawierająca niewielkie ilości mikroflory bakteryjnej, jest coraz trudniejsza do uprawy i nie tworzy właściwych warunków do życia roślin. Można to łatwo zmienić. Temu właśnie służą kompozycje pożytecznych mikroorganizmów Em Farma, Em Farma Plus, BOKASHI ProBiotics, Ema5, Ema5 z wortyczem – efektywne, naturalne, zdrowe, bezpieczne dla życia ludzi, zwierząt i roślin.

Pożyteczne mikroorganizmy zawarte w kompozycjach ProBiotycznych przywracają mikroflorze gleby najbardziej optymalne warunki rozwoju uprawianych roślin. Przede wszystkim regenerują glebę, odtwarzając jej siłę rodną. Gleba odzyskuje zdolność samooczyszczania z substancji szkodliwych i toksycznych, zdecydowanie poprawia się jej struktura, a roślina ma szansę na silniejszą rozbudowę swojego systemu korzeniowego.


Oprócz stosowania ProBio Emów, zachęcamy naszych Zleceniodawców do robienia kompostu służącego do nawożenia, zbierania deszczówki do podlewania działki, stosowania płodozmianu a także, sadzenia pewnych roślin wśród kwiatów, warzyw. Są rośliny, które rozwijają się lepiej, kiedy mają odpowiednie towarzystwo. Cebula i marchew chronią się wzajemnie przed szkodnikami i chorobami. Posadzone nagietki odciągną mszyce, aksamitki nicienie. Czosnek obok truskawek chroni je przed szarą pleśnią. Nawet chwasty, takie jak pokrzywa, krwawnik, rumianek pospolity, podnoszą odporność warzyw i odstraszają szkodniki.

 

Zapraszając do stosowania ProBio Emów, prosimy na koniec zapoznać się z myślą sformułowaną przez żyjącego w XVII wieku wodza Indian Duwamish:


Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do ziemi.
Cokolwiek przydarzy się Ziemi – przydarzy się człowiekowi.
Człowiek nie utkał pajęczny życia, jest nitką w tej pajęcznie:
niszcząc pajęczynę życia – niszczy samego siebie.

 

Zachęcamy również do odwiedzenia naszej strony internetowej.
ProBio Emów: www.probioemy.waw.pl

Placehold 1600x900
Placehold 1600x900
Zobacz również:
www.srodkiczystosci.com.plŚrodki czystości, chemia profesjonalna
www.zwalczaniekomarow.com.plOdkomarzanie, zamgławianie, oprysk
www.probioemy.waw.plŚrodki ochrony roślin, ekologiczny ogród
www.czyszczenie-wykladzin.com.plPranie dywanów, czyszczenie wykładzin
www.czyszczeniekostkibrukowej.waw.plCzyszczenie kostki brukowej
www.tchservice.plWdrażanie HACCP, dezynfekcja, deratyzacja
www.proceduryhigieniczne.plProcedury higieniczne i sanitarne
www.ekologicznyogrod.euProjektowanie ogrodów, ekologiczne uprawy