Logo Facebook
Facebook
Usługi ogrodnicze

Święta Bożego Narodzenia w ogrodzie

 

Przygotowania do świąt w ogrodzie zaczynają się tak naprawdę już w kwietniu. Końcówka marca i kwiecień to najlepszy czas, żeby wzbogacić kompozycję roślinną ogrodu nowymi nasadzeniami, również iglakami.

Wybierając choinkę do ogrodu, często kierujemy się aspektem wizualnym - chcemy, żeby nasze drzewko było gęste i stosunkowo niewysokie. Te kryteria bardzo dobrze spełnia jedna z odmian świerka serbskiego "Nana". Wśród pozostałych iglaków o zwartym pokroju, które idealnie nadadzą się jako choinki ogrodowe, można wyróżnić kilka innych odmian świerka: picea abies "Will's Zwerg", picea engelmannii, picea omorika "Pendula", picea pungens "Blue Trinket", picea pungens "Iseli Fastigiate", a także świerk chiński (picea asperata) i świerk czarny (picea mariana). Doświadczeni ogrodnicy polecają również jodłę. Wśród odmian, które spełniają kryterium gęstości i rozmiaru - ich wysokość maksymalna nie przekracza 6 metrów - można wskazać abies koreana "Silberlocke" oraz abies lasiocarpa "Compacta".

Do świątecznej dekoracji swojego ogrodu możesz również wykorzystać cis lub bukszpan, a także iglaki o niskich "poduchowatych" formach, jak np. świerk pospolity "Nidiformis". Odpowiednio przycięte i gęsto oplecione lampkami choinkowymi cisy pozwolą Ci uzyskać modny aktualnie efekt świecących stożków. Z kolei przycięcie bukszpanu w kule i przybranie go światełkami da efekt świetlistych bombek. Szczególnie interesująco będzie wyglądał taki bukszpan nasadzony w donicy i umieszczony przy drzwiach frontowych do domu.

Decydując się na zakup lampek choinkowych koniecznie zwróć uwagę na opis producenta. Lampki, które zamierzasz rozwiesić w ogrodzie powinny zawierać określenia "zewnętrzne" lub "ogrodowe" w samej nazwie albo na opakowaniu, lub informację o braku zastrzeżeń do stosowania na zewnątrz w opisie. Aktualnie większość lampek zewnętrznych jest produkowana w technologii LED. Ledy są bezpieczne dla roślin i bardzo energooszczędne, dzięki czemu wyjątkową atmosferą świąt w ogrodzie będziesz się mógł cieszyć przez długi czas.

Zobacz również:
www.srodkiczystosci.com.plŚrodki czystości, chemia profesjonalna
www.zwalczaniekomarow.com.plOdkomarzanie, zamgławianie, oprysk
www.probioemy.waw.plŚrodki ochrony roślin, ekologiczny ogród
www.czyszczenie-wykladzin.com.plPranie dywanów, czyszczenie wykładzin
www.czyszczeniekostkibrukowej.waw.plCzyszczenie kostki brukowej
www.tchservice.plWdrażanie HACCP, dezynfekcja, deratyzacja
www.proceduryhigieniczne.plProcedury higieniczne i sanitarne
www.ekologicznyogrod.euProjektowanie ogrodów, ekologiczne uprawy