Logo Facebook
Facebook

Pielęgnacja ogrodów – nawożenie roślin i krzewów | Warszawa

Regularne zabiegi związane z pielęgnacją ogrodów są niezwykle istotne, jeśli chcemy, aby na długo zachowały one swoje piękno. Zakładanie przydomowych ogrodów cieszy się zainteresowaniem nie tylko w podwarszawskich miejscowościach, ale również wśród mieszkańców samego centrum stolicy. Nic dziwnego – w tak dużym mieście jak Warszawa, każdy chce mieć swoją własną oazę spokoju, a ogród spełnia tą funkcję znakomicie. Jednak żeby prezentował się spektakularnie i był wyjątkowym miejscem do wypoczynku i relaksu, musi być odpowiednio pielęgnowany.

Jeden z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, tuż obok podlewania i podcinania krzewów, jest odpowiednie nawożenie roślin i krzewów w ogrodzie. Pierwsze nawożenie powinno wykonywać się już na wiosnę – w połowie kwietnia, lub najpóźniej na początku maja. Bez odpowiedniego przygotowania gleby, rośliny nie będą odpowiednio się rozwijać. Nawozy specjalnie skomponowane dla odpowiednich gatunków roślin pozwalają im bujnie kwitnąć i długo owocować. Ważne jest, aby dokładnie zapoznać się ze specyfiką roślin w naszym ogrodzie i dobrać nawozy dedykowane danym gatunkom – wtedy mamy pewność, że będą dla nic odpowiednimi środkami pielęgnacyjnymi.

Pielęgnacja ogrodów polega na sprostaniu wymaganiom roślin i krzewów znajdujących się w przestrzeni ogrodowej. Tylko w ten sposób możemy o nie odpowiednio zadbać i sprawić, że ogród będzie prezentować się spektakularnie. Jak już dobierzemy odpowiedni nawóz do rodzaju roślin, należy dokładnie zapoznać się z jego instrukcją i dawkowaniem – zarówno niedobór nawozu, jak i jego przedawkowanie, może nieść szkodę roślinom, np. zbyt duże zasolenie podłoża i uniemożliwienie roślinom pobieranie minerałów z gleby. Jeśli do nawożenia stosujemy preparaty azotowe albo potasowe, należy uważać na niebezpieczeństwo przenawożenia. Zbyt dużo azotu sprawia, że rośliny nieprawidłowo się rozwijają – nadmiernie rozrastają się im zielone partię, a mniej kwitną. Przedawkowanie patosu skutkuje tym, ze rośliny mają ograniczony dostęp do magnezu i wapnia w glebie. Od połowy sierpnia ogród należy pielęgnować nawozami jesiennymi, które przygotowują glebę do zimy oraz uodparniają rośliny na niskie temperatury.

Pomóc Ci pielęgnować ogród? Zapytaj o wskazówki naszych specjalistów z Poleska 3 w Warszawie.

Zobacz również:
www.srodkiczystosci.com.plŚrodki czystości, chemia profesjonalna
www.zwalczaniekomarow.com.plOdkomarzanie, zamgławianie, oprysk
www.probioemy.waw.plŚrodki ochrony roślin, ekologiczny ogród
www.czyszczenie-wykladzin.com.plPranie dywanów, czyszczenie wykładzin
www.czyszczeniekostkibrukowej.waw.plCzyszczenie kostki brukowej
www.tchservice.plWdrażanie HACCP, dezynfekcja, deratyzacja
www.proceduryhigieniczne.plProcedury higieniczne i sanitarne
www.ekologicznyogrod.euProjektowanie ogrodów, ekologiczne uprawy