ProBio Emy – korzystne mikroorganizmy

Podstawowym zadaniem ProBio Emów jest korzystne oddziaływanie na zdrowie roślin, zwierząt ludzi i środowiska. Preparaty z tej serii są produkowane z użyciem ustrukturyzowanej wody i naturalnej pożywki w procesie naturalnej fermentacji wyselekcjonowanych i odpowiednio skompletowanych kultur bakteryjnych oraz drożdży, które zostały dodatkowo wzbogacone minerałami i dodatkami ziołowymi. Ponadto, aby umożliwić zestawom mikroorganizmów przeżycie i rozwój w różnych ekosystemach wyposaża się je również w wyspecjalizowane narzędzia biologiczne – enzymy. Za sprawą odpowiednio dobranych enzymów ProBio Emy mogą przetrwać w środowiskach, takich jak: oczyszczalnie ścieków, osady denne naturalnych i sztucznych zbiorników wodnych, wysypiska śmieci, zbiorniki z gnojówką, czy po prostu gleba.

Preparaty zawierające korzystne mikroorganizmy mogą być stosowane zarówno w rolnictwie, jak i ogrodnictwie do trwałego poprawiania żyzności gleby i jej detoksykacji z pozostałości po stosowanych wcześniej pestycydach oraz dezaktywacji znajdujących się w niej metali ciężkich. Dzięki temu szkodliwe substancje nie przedostają się do roślin. Odpowiednie ProBio Emy wpływają również na wypieranie z gleby szkodników, takich jak pędraki i opuchlaki.

Stosowanie ProBio Emów nie pozostaje bez wpływu na rozwój roślin, które wytwarzają większą ilość włośników i mogą jeszcze intensywniej pobierać substancje odżywcze z gleby. Mikroorganizmy zawarte w ProBio Emach uaktywniają również drobnoustroje przebywające w glebie, które przekształcają niedostępne dotąd dla roślin formy składników odżywczych w formy o wiele łatwiej przyswajalne.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *