Przydomowy ogród może być oazą spokoju nawet w tak zabieganym mieście jak Warszawa. Relaksowi sprzyjają ulubione kolory oraz świeże powietrze. Przestrzeń ogrodu może być wspaniałą strefą, w której harmonijnie skomponowane formy, kształty i barwy dają miejsce do błogiego wypoczynku, aktywnego spędzania czasu wolnego, spotkań z przyjaciółmi oraz posiłków z najbliższymi pod gołym niebem. Dla wielu osób, ogród jest ulubionym miejscem w całym domu. Warto więc założyć ogród swoich marzeń. Profesjonalny projekt ogrodu, wcale nie musi mieć wygórowanej ceny.

Masz już pomysł na aranżację przestrzeni ogrodowej? A może dopiero szukasz inspiracji? Z nami możesz stworzyć idealny projekt ogrodu. Od lat współpracujmy ze znaną warszawską projektantką Kamilą Tomasiewicz. Planując założenie ogrodu, najpierw projektant musi na spotkaniu określić, jaką będzie on spełniał rolę oraz jakie są wymagania klienta. Istotne jest czy ogród jest przeznaczony do spotkań z przyjaciółmi, ma pełnią rolę placu zabaw lub jedynie dekoracyjną. Cena kształtuje się w zależności od tego, jakie elementy oraz rośliny będą wykorzystywane w projekcie. Nasz zespół dojeżdża do każdego klienta z Warszawy.

Cena założenia ogrodu ustalana jest indywidualnie. Po spotkaniu oraz szczegółowym poznaniu potrzeb możemy określić jak zorganizować przestrzeń wypoczynkową oraz rekreacyjną. Od czasu jakim dysponuje klient, zależy dobór roślin – mniej lub bardziej wymagających. Jeśli ogród będzie strefą do zabawy dzieci, należy sprawić, żeby była ona jak najbardziej bezpieczna. Jeśli mieszkańcami są również zwierzęta, klomby kwiatowe trzeba umiejscowić w taki sposób, by nie zostały uszkodzone.

Złożenie ogrodu to inwestycja dla całej rodziny – to właśnie tam spędzamy bezcenne chwile z najbliższymi. Należy przemyśleć, w jakim charakterze go zaprojektować. Różne trendy w ogrodnictwie pozwalają na odnalezienie własnego stylu. Dla przykładu, można założyć ogród utrzymany w klimacie romantycznym z nastrojowymi altanami i meblami w stylu vintage. Styl francuski charakteryzuje się regularnie formowanymi bryłami zieleni i równo przystrzyżonym trawnikiem. Przeciwieństwem, mogą być kwiatostany sprawiające wrażenie nieuporządkowanych. Cokolwiek będzie Twoją inspiracją, zapraszamy do współpracy z naszą firmą w Warszawie. Oferujemy profesjonalne doradztwo, przygotowanie projektu, założenie ogrodu, kompleksowe usługi pielęgnacyjne oraz atrakcyjne ceny.

Projektujemy piękne i nowoczesne ogrody

Projekt ogrodu nowoczesnego uwzględnia nie tylko trendy i mody związane ze stylistyką ogrodu, ale także lokalne warunki ekologiczne (dostęp do wody, nasłonecznienie, rodzaj gleby, zanieczyszczenie powietrza), upodobania i potrzeby inwestora, harmonizację terenu zielonego z elewacją budynku, a nawet szczegółowe zalecenia pielęgnacyjne. Nowoczesność objawia się więc w ogrodzie na wszystkich etapach jego powstawania i polach jego funkcjonowania. Równie ważna jest aranżacja ogrodów przed domem (tzw. przedogródków) jak i części kwiatowej za domem oraz kącika wypoczynkowego. Często też potrzebne są projekty ogrodów z basenem albo projekty ogrodów na skarpie. Każdy dodatkowy element infrastruktury przydomowego ogrodu to wyzwanie dla projektanta.

Z jakich etapów składa się projektowanie ogrodu?

Łatwo sobie wyobrazić, że projektowanie ogrodów w Warszawie czy innym dużym mieście to spore wyzwanie. Jak pogodzić specyfikę infrastruktury dzielnicy, osiedla czy ulicy z wymaganiami i marzeniami inwestora? Jak sprawić, żeby ogród zabieganego mieszczucha z klasy średniej był w miarę łatwy w utrzymaniu a jednocześnie piękny przez cały sezon? Czy zaprojektowanie ogrodu w Warszawie różni się od zaprojektowania ogrodu w siedlisku pod miastem? Na te i inne pytania musi sobie odpowiedzieć fachowiec za każdym razem, kiedy udaje się na pierwsze spotkanie z inwestorem. Miejski ogród jak żaden inny musi być zaprojektowany perfekcyjnie w każdym calu. Dlaczego? Bo zazwyczaj stanowi on dla swoich właścicieli odskocznię od codziennej pracy – jest wprawdzie ich oczkiem w głowie, ale nie mogą poświęcić mu tyle czasu, ile np.osoby na emeryturze. Projekt miejskiego ogrodu nowoczesnego to równocześnie projekt ogrodu łatwego i w miarę taniego w utrzymaniu.

Spotkanie i wywiad z inwestorem

Spotkanie i rozmowa z osobą marzącą o przydomowym ogrodzie zawsze odbywa się na terenie, na którym ten ogród ma powstać. Rzut oka na warunki terenowe, ekspozycję na słońce, stwierdzenie z jakim rodzajem gleby ma się do czynienia to elementarne poczynania każdego projektanta. Z rozmowy z inwestorem wyłoni się ogólny zarys jego potrzeb, planów i marzeń, ale także lista roślin i elementów infrastruktury, których w żadnym wypadku nie chciałby widzieć w swoim ogrodzie. Już na tym etapie można ustalić czy i które marzenia uda się wcielić w życie. Projektant może teraz poczynić dodatkowe pomiary, dokonać inwentaryzacji i na koniec ustalić warunki współpracy.

Przygotowanie projektu koncepcyjnego

Teraz pora na przygotowanie wstępnych koncepcji układu funkcjonalno-przestrzennego ogrodu. To spośród nich (najczęściej przygotowuje się trzy) inwestor wybierze jedną, najbardziej pasującą do jego wizji, albo wskaże, które elementy poszczególnych koncepcji podobają mu się najbardziej. Poszczególne koncepcje różnią się od siebie na tyle, że inwestor ma możliwość porównania ich funkcjonalności. Projekt koncepcyjny zmienia się tak długo, aż powstanie ostateczna wersja projektu zaakceptowana przez inwestora. Na tym etapie projektowania ogrodu pora pomyśleć o roślinach czyli zaproponować plan nasadzeń roślinnych.

Przygotowanie wizualizacji ogrodu

Wizualizacja ogrodu ostatecznie utwierdzi klienta w przekonaniu, że dokonał trafnego wyboru projektu albo pomoże mu dokonać poprawek. Czasem najlepsze rozwiązania przychodzą do głowy w ostatniej chwili. Ważne, żeby ostateczna wizualizacja oraz ostateczny projekt zostały zaakceptowane przez inwestora bez żadnych wątpliwości. W projekcie finalnym znajdą się więc koncepcja zagospodarowania terenu (część kwiatowa, część wypoczynkowa, plac zabaw, oczko wodne, system nawadniający, basen, elementy małej architektury), schemat oświetlenia, plan nasadzeń wraz ze specyfikacją roślin.

Przygotujemy projekt nowoczesnego i tradycyjnego ogrodu

Cena projektu ogrodu nie musi być wysoka. Często wydaje nam się, że opracowanie samodzielnego planu działania będzie tańsze. Nie zdajemy sobie jednak sprawy na jaki ogrom pracy się porywamy. Praca bez projektu, na wyczucie nie przyniesie dobrych rezultatów. Zanim na gołej ziemi pojawi się nasza wymarzona oaza spokoju, trzeba przedsięwziąć wiele działań,o których nie mamy pojęcia. Teren może wymagać niwelacji, drenażu, nawiezienia gleby. Aby nasze wymarzone rośliny przyjęły się, gleba musi być dobrana stosownie do ich upodobań. Rozmieszczenie roślin to także kwestia terminów ich kwitnienia i owocowania. Cała logistyka przedsięwzięcia to zarówno kwestie techniczne jak i botaniczne – czy znamy się na wszystkim? Kompleksowe zaprojektowanie ogrodu zawsze jest tańsze niż płacenie za własne błędy i pomyłki wynikające z braku wiedzy i doświadczenia.
Architekt krajobrazu, projektant ogrodów poradzi sobie zarówno ze stworzeniem ogrodu tradycyjnego jak i nowoczesnego. Projekt ogrodu ekologicznego będzie dla niego takim samym wyzwaniem jak ogrodu usytuowanego na pozornie nie nadającej się do niczego skarpie czy na kawałku terenu nie większym od chusteczki do nosa. Zarówno warunki przestrzenne jak i różne style i trendy w ogrodnictwie, które inspirują klientów, są dla profesjonalistów przyczynkiem do stworzenia miejsc niebanalnych, zaspokajających potrzeby właścicieli małych ogródków i dużych ogrodów.

Aranżujemy ogrody małe i duże

Czy wielkość ogrodu ma znaczenie? Oczywiście, ale w warunkach miejskich często liczy się sam fakt posiadania najmniejszego choćby kawałka ziemi i możliwość stworzenia na nim miejsca do odpoczynku. Im mniejszy jest to kawałek, tym większe wyzwanie dla projektanta. Aranżacja małego ogrodu, który nie tylko cieszy oko kwiatowymi rabatami czy egzotycznymi roślinami, ale także daje możliwość wygospodarowania miejsca na kącik wypoczynkowy ze stołem i krzesłami, hamakiem czy piaskownicą dla najmłodszych to zadanie dla doświadczonego architekta krajobrazu.

Duży ogród daje za to niemal nieograniczone możliwości. Mając taki do dyspozycji łatwo przeszarżować i zamiast przyjaznego domownikom miejsca, stworzyć miejsce pełne chaosu. Już samo założenie trawnika jest w takim miejscu wzywaniem, a co dopiero zaplanowanie nasadzeń czy elementów małej architektury ogrodowej. Projekt ogrodu nowoczesnego ale funkcjonalnego i przyjaznego to zawsze duże wyzwanie. Umiejętne wygospodarowanie stref o walorach wyłącznie estetycznych oraz estetyczno-użytkowych wymaga wyczucia i doświadczenia w realizacji wielu podobnych projektów.

Jaka jest cena projektowania ogrodu?

Cena projektu ogrodu zawsze ustalana jest indywidualnie. Dlatego właśnie nasza współpraca z inwestorem rozłożona jest na kilka etapów – jesteśmy wtedy w stanie tak zaplanować budżet, żeby koszty przez niego ponoszone były zoptymalizowane i możliwe do udźwignięcia. Dzięki temu każdy, kto podejmie z nami współpracę może z góry założyć ile pieniędzy jest w stanie przeznaczyć na projekt i aranżację ogrodu, a w toku spotkań z projektantem decydować czy i na ile zdecyduje się przekroczyć założony budżet.

Warto raz jeszcze podkreślić, że kompleksowa usługa zaprojektowania i zaaranżowania ogrodu zawsze jest tańsza, niż praca na własny rachunek metodą prób i błędów. Dobrze rozplanowany i zagospodarowany ogród to skarb, nie warto więc udawać, że znamy się na wszystkim.