Podstawą utrzymania elementów ogrodowych w dobrym stanie jest ich regularne czyszczenie oraz impregnacja. Podobnie jak roślinność w ogrodzie wymaga odpowiedniej pielęgnacji, tak pozostała część aranżacji przestrzeni ogrodowej, również potrzebuje należytej troski. Kostka brukowa, taras, krawężniki, wylewka betonowa, meble ogrodowe oraz elementy małej architektury ogrodowej – takie jak rzeźby, różnego rodzaju dekoracje – wymagają oczyszczania i konserwacji. Tylko w ten sposób może zachować ich estetyczny wygląd oraz sprawić, by służyły nam jeszcze przez lata.

Nasza firma, zajmuje się czyszczeniem elementów w warszawskich ogrodach. Elementy ogrodowe spełniają funkcję dekoracyjną oraz użytkową. Wielokrotnie narażone są jednak na nieprzyjazne działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, mróz, zabrudzenia, tłuste plamy w okolicach ogrodowego grilla, porastanie mchem. Niektóre zanieczyszczenia są niezwykle trudne do usunięcia, dlatego pomoc profesjonalnej warszawskiej firmy, może być niezwykle potrzebna. Kostka brukowa oraz elementy ogrodowe wykonane z piaskowca, charakteryzują się porowatą nawierzchnią. Taka struktura materiału budowlanego jest niezwykle podatna na przyjmowanie wszelkich zanieczyszczeń oraz łatwo porasta mchem. Deszcz oraz woda z basenów i systemów nawadniających w ogrodach sprzyjają rozwojowi porostów.

Skuteczne w takich wypadkach jest jedynie czyszczenie elementów ogrodowych pod ciśnieniem, z zastosowaniem odpowiednich środków chemicznych. Tuż po nałożeniu nawierzchni, np. kostki brukowej, przed pojawieniem się zanieczyszczeń, warto pomyśleć o jej impregnacji. Powierzchnie takie dużo łatwiej czyścić, warstwa zewnętrzna zostaje wzmocniona, czyniąc ją bardziej odporną na czynniki atmosferyczne np. mróz.

W aranżacji ogrodowej obecne jest również drewno. Drewniane ławki, stoły, huśtawki, tarasy wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz impregnacji. Pozwala ona na zachowanie koloru oraz zadbanego wyglądu. Impregnacja stanowi ochronę przed odbarwieniami, pojawieniem się grzybów i pleśni oraz działaniem nieprzyjaznych czynników klimatycznych.

Nasza firma, z siedzibą w Warszawie, dzięki kompleksowemu wyposażeniu technicznemu, jest w stanie wykonać najtrudniejsze zlecenia. Każdy z naszych pracowników jest systematycznie szkolony w dziedzinie użycia i posługiwania się środkami chemicznymi służącymi do impregnacji i czyszczenia. Środki na których pracujemy mają wymagane atesty PZH. Posiadamy wysokiej jakości sprzęt czyszczący oraz dysponujemy bogato wyposażonym parkiem maszyn w Warszawie.