Dzięki regularnej pielęgnacji i konserwacji, możemy stworzyć swój wymarzony ogród. Piękny ogród, zarówno na wsi, jak i w dużym mieście takim jak Warszawa, stanowi oazę spokoju. Pozwala ukoić nerwy po pracy, odstresować się na świeżym powietrzu oraz odpocząć wśród drzew i kwiatów.

Odpowiednio zaprojektowany ogród, będzie wyglądał estetycznie i urzekał swoim wyglądem domowników i gości. Konserwacja i troskliwa opieka sprawią, że będzie to nie tylko Twoje ulubione miejsce w domu, ale także doskonała przestrzeń do organizowania przyjęć Garden Party.

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji. Nasz przedstawiciel dojeżdża do każdego klienta w Warszawie i wspólnie dobiera optymalne warunki współpracy, ustala cenę lub przygotowuje ofertę. Nasza firma jest oficjalnym warszawskim przedstawicielem i dystrybutorem firmy ProBiotics Polska, producenta ProBio Emów.

Praca w ogrodzie z zastosowaniem pożytecznych mikroorganizmów daje prawdziwą przyjemność i radość. W pierwszym roku stosowania, nie wszystkie zmiany będą natychmiast zauważalne, ponieważ gleba regeneruje się dość wolno. Jednak osoby zaprzyjaźnione ze swoim ogrodem i mające „wprawne oko” szybko zauważą, gdzie zostały zastosowane ProBio Emy.

Oferta cenowa zostaje zaproponowana po uzgodnieniu wszystkich prac, jakie będą wykonywane. Gwarantujemy przejrzystą i klarowną kalkulację cenową oraz rzetelną i profesjonalną obsługę. Poleska w Warszawie to zespół wyspecjalizowanych osób w pielęgnacji i konserwacji ogrodów. Wszyscy nasi pracownicy przechodzą regularne szkolenia z zakresu posługiwania się ProBio Emami oraz ze znajomości zasad BHP.

Preparaty używane podczas naszej pracy posiadają niezbędne atesty PZH, a zastosowane w nich komponenty ulegają biodegradacji (zgodnie z ustawą o Ochronie Środowiska). Dysponujemy profesjonalnie wyposażonym parkiem maszynowym, co umożliwia nam wykonanie każdego zlecenia.

Posiadamy certyfikat: Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji.

Jeśli nie masz czasu odpowiednio zająć się ogrodem, warto zadanie to oddać profesjonalistom. Jako firma z branży ogrodniczej oferujemy kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne ogrodu oraz usługi z zakresu czyszczenia elementów ogrodowych, tarasu, kostki brukowej itd. Proponujemy kilka, w zależności od potrzeb, pakietów pielęgnacyjnych, np.: pakiet roczny (kompleksowy), pakiet sezonowy (wiosenny lub jesienny), pakiet „piękny trawnik” oraz „ogrodnik na telefon”. Ceny pakietów ustalane są indywidualnie, w zależności od kondycji ogrodu i wykonywanych w nim prac.

  • Roczny pakiet pielęgnacyjny – obejmuje kompleksowe usługi ogrodnicze od wczesnej wiosny do późnej jesieni (4 wizyty w miesiącu). W ramach pakietu możecie się Państwo spodziewać takich prac jak: zaszczepienie ProBio Emów na terenie ogrodu, koszenie, wertykulacja i odchwaszczanie trawników, badanie pH trawnika, przycinanie i regulację koron drzew oraz krzewów, ochronę sanitarną roślin, zabiegi pielęgnacyjne i rewitalizujące rośliny. Sezonowe prace porządkowe, wiosenne porządki, grabienie zeschłych liści, przygotowanie ogrodu do zimy. Na Państwa zlecenie podejmujemy się również odśnieżenia posesji, dróg dojazdowych, alejek w ogrodzie. Usuniemy śnieg oraz lód zalegający na tarasach, balkonach i dachach. W skład tego pakietu wchodzą również ekologiczne opryski drzew i krzewów preparatem Ema 5 z wrotyczem, zwalczanie komarów, opryski odstraszające owady, opryski ekologicznymi olejkami.
  • Wiosenny pakiet pielęgnacyjny – w skład pakietu wchodzi sprzątanie „po zimie”, zaszczepienie ProBio Emów, usunięcie włókniny, tkanin ochronnych i słomianych chochołów z roślin, ekologiczne opryski Ema5, przycinanie obumarłych części roślin, wertykulacja trawnika i pierwsze koszenie.
  • Jesienny pakiet pielęgnacyjny – w skład pakietu wchodzi wertykulacja trawnika, grabienie zeschniętych liści, ostatni oprysk przeciw grzybiczny Ema5, przygotowanie roślin do zimy. Rośliny kopczykujemy korą lub ziemią z kompostownika, owijamy agro-włókniną lub słomianymi chochołami. Młode drzewa mocujemy do bambusowych tyczek.
  • Pakiet „piękny trawnik” – w ramach tego pakietu, gwarantujemy piękny i zadbany trawnik. W trakcie co tygodniowych wizyt, nasi ogrodnicy wertykulują trawnik (jesienią i zimą) koszą, nawożą ProBio Emami, usuwają ręcznie chwasty. Jeżeli jest to konieczne nawozimy trawnik BOKASHI ProBiotics.
  • Pakiet „ogrodnik na telefon” – to prace na jednorazowe zlecenie. W czasie wizyty ogrodnik posadzi rośliny, przytnie żywopłot, uformuje krzewy. Mając na wyposarzeniu podstawowe narzędzia ogrodnicze takie jak: wertykulator, kosiarkę, podkaszarkę, nożyce do żywopłotu, wykorzysta je do wykonania zlecenia. Wycena zależy od wykonanych prac.

Jak prawidłowo ciąć trawę, żywopłot oraz drzewa? Dzięki umiejętnemu przycinaniu, roślinność w naszym ogrodzie rośnie szybciej, łatwiej jej się zregenerować, a owoce i pąki kwiatów są liczniejsze oraz efektowniejsze. Istnieją różne rodzaje cięcia, w zależności od tego, co chcemy osiągnąć oraz na jakiej roślinności pracujemy. Podcinać możemy już wczesną wiosną. Gdy nie ma jeszcze liści, łatwiejsze jest operowanie nożycami ogrodniczymi.

Krzewy i drzewa – również owocowe – możemy podcinać w celach formujących oraz korygujących. Wykonujemy je wtedy, kiedy chcemy uzyskać określony kształt rośliny, utrzymać zwartą i regularną bryłę drzewa lub żywopłotu. Podcinanie roślin umożliwia nadanie im pożądanej formy oraz kształtu korony. Przycinamy również niechciane gałązki. Nie można tego wykonywać zbyt często oraz za ciasno. Zbyt krótkie gałązki mogą się już poprawnie nie zregenerować.

Sekretem sukcesu jest więc systematyczne oraz prawidłowe przycinanie drzew i żywopłotów, ponieważ jedynie takie działanie pozytywie wpływa na efektowne zakrzewienie oraz wzrost. Analogicznie, systematyczne przycinanie drzew owocowych stymuluje bardziej dorodne owocowanie.

Kto z mieszkańców Warszawy, dysponujący ogrodem, nie marzy o wysokim żywopłocie, zapewniającym prywatność oraz oddzielenie się od sąsiadów.

Pragniemy również, aby nasze zielone ogrodzenie pięknie się prezentowało na tle innych warszawskich domów. Zadbany żywopłot w połączeniu z idealnie przystrzyżoną trawą, czyni ogród perfekcyjnym. Tereny zielone już od samego początku wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Podobnie jest z żywopłotami. W pierwszym sezonie po posadzeniu, należy je podciąć na wysokości około 30 cm. Dzięki temu, krzew zagęści się tuż przy podstawie, a właściciele będą się cieszyć okazałym żywopłotem.

Cięcie pielęgnacyjne ma za zadnie usunięcie suchych gałęzi oraz chorych pędów. Podcinanie drzew owocowych jest istotne dlatego, że po wycięciu niepotrzebnych gałęzi, możliwe jest dokładniejsze prześwietlanie wnętrza korony. Więcej światła sprawia, że owoce wyróżniają się intensywnym kolorem oraz niepowtarzalnym smakiem. Zabiegi pielęgnacyjne istotne są, by zachować zdrowy wygląd nie tylko drzew owocowych, ale także krzewów oraz trawników.

Masz ciekawy pomysł na kreatywne przycięcie zalesień? Oddaj to zadanie doświadczonym warszawskim firmom, które profesjonalnie wykonują usługi ogrodnicze. Spektakularny ogród z zadbanym trawnikiem oraz wypielęgnowanymi drzewami i krzewami to najlepsza wizytówka domu.

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą z siedzibą w Warszawie.