W stworzenie pięknego ogrodu wkłada się co najmniej tyle samo pracy, ile w budowę i aranżację domu. Nic dziwnego – to właśnie ogród jest najsilniejszą motywacją do zmiany miejsca zamieszkania. Bywają ludzie, najpierw szukający działki, która idealnie nadaje się do założenia ogrodu, a dopiero potem zastanawiają się, w którym jej miejscu powinien stanąć dom. Zakładanie ogrodów nie jest więc czynnością dodatkową, towarzyszącą budowaniu nowego siedliska dla swojej rodziny – to jedno z najważniejszych zadań, którego wykonanie gwarantuje, że znajdziesz swoje miejsce na ziemi. W czasach, w których aglomeracje miejskie rozrastają się na potęgę; w których zabudowuje się korytarze powietrzne a miasta toną w smogu, to właśnie przydomowe ogrody stają lekarstwem na zanieczyszczone powietrze oraz ostatnimi bastionami zieleni.

Projektowanie i zakładanie ogrodów

Wymarzony ogród powstaje najpierw w głowie właściciela. To on oczyma wyobraźni widzi każdą ścieżką, rabatę, kępę drzew czy oczko wodne. Ale marzenia koniecznie trzeba zamienić na plan. Metodyczny plan działania. Jako pierwszy powinien więc pojawić się projekt wykonany przez doświadczonego projektanta terenów zielonych. To on umiejętnie zaplanuje poszczególne elementy: od konkretnych nasadzeń, przez teren rekreacyjny, po elementy małej architektury ogrodowej. Usługi ogrodnicze nie sprowadzają się do zadań wirtualnych: dobra firma nie tylko wdroży w życie nasz wspólny projekt, ale i zadba o wygląd ogrodu, kiedy będzie o już gotowy. Można jej zlecić pielęgnowanie roślin, koszenie trawy, przycinanie drzew. Kompleksowa opieka nad ogrodem to gwarancja, że o każdej porze roku będzie on wciąż wyglądał tak, jak w marzeniach z czasów, kiedy jeszcze istniał wyłącznie w naszej wyobraźni.

Pielęgnujemy i dbamy o ogrody

Pielęgnacja ogrodu wymaga rzetelnej wiedzy ogrodniczej oraz posiadania odpowiednich narzędzi. Od czasu do czasu warto rozważyć usługi glebogryzarką, napowietrzanie trawnika, karczowanie drzew, roszady roślin na rabatach kwiatowych. Prace muszą być wykonywane metodycznie i zgodnie z kalendarzem ogrodniczym: wszelkie przypadkowe i chaotyczne działania wynikające z naszej niewiedzy mogą skutkować zniszczeniem ogrodu i doprowadzeniem go do stanu, w którym straci wypracowany przez lata styl. Zlecając pielęgnację ogrodu fachowcom mamy pewność, że wszystkie prace pielęgnacyjne zostaną wykonane z należytą starannością.

Aranżujemy zieleń na balkonach

Jeśli nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami przydomowego ogrodu, ale mamy duży balkon albo taras, także tutaj warto zaaranżować enklawę zieloności. Aranżacja balkonów i tarasów to zadanie dla fachowca, który perfekcyjnie umie wykorzystać każdy fragment przestrzeni i jednocześnie go nie zagracić. Ogród na tarasie wymaga innego podejścia: tu wszystko opiera się na systemie doniczek, donic i skrzyń, a kwestia nawadniania i pielęgnacji nabiera szczególnego znaczenia. Jeśli aranżuje się ogród na balkonie domu wolnostojącego czy w zabudowie szeregowej, trzeba wziąć pod uwagę inne uwarunkowania niż w przypadku mieszkania z tarasem w zabudowie wielorodzinnej. Kwestia porządku oraz organizacji prac pielęgnacyjnych zawsze pozostaje najważniejsza.

Zakładamy systemy nawadniania

Często zdarza się, że założenie ogrodu wymaga wyrównania działki, niwelacji skarpy, wykonania odwodnienia albo założenia systemu nawadniania. Tego rodzaju prace są czasochłonne i niejednokrotnie wymagają użycia ciężkiego sprzętu. Odpowiednie ich zaplanowanie i wykonanie gwarantuje, że ogród będzie wyglądał tak, jak to sobie zamierzyliśmy. Rezygnacja z tych prac na rzecz oszczędności może skutkować nie tylko kłopotami z hodowlą roślin, ale nawet zniszczeniem ogrodu, kiedy nadejdzie susza albo gwałtowne ulewy. Dobrze zaprojektowane systemy nawadniające bądź odwadniające to gwarancja, że nasz ogród przetrwa liczne załamania pogody.

Wykonujemy różne usługi ogrodnicze

Rzetelna firma oferująca usługi ogrodnicze podejmuje prace na każdym terenie i w każdych warunkach. Doświadczenie jej pracowników sprawia, że każe trudne zadanie traktowane jest jak wyzwanie i podejmowane jest z przyjemnością, natomiast zadania standardowe wykonywane są bez najmniejszych uchybień. Ilość podejmowanych zleceń bezpośrednio przekłada się na zdobywane doświadczenie, dlatego pracownicy firmy chętnie mierzą się z projektowaniem ogrodów nietypowych, bogatych w rzadko spotykane rośliny czy wymagające dodatkowych prac przygotowawczych. Szeroki wachlarz usług ogrodniczych pozwala naszym klientom podtrzymywać ich marzenia o ogrodach niezwykłych, stylowych, inspirowanych najprzeróżniejszymi stylami oraz miejscami na ziemi.

Zespół fachowców firmy Poleska to grupa ludzi, dla których projektowanie i utrzymanie ogrodów nie ma tajemnic. Warto powierzyć nam swoje ogrodowe marzenia: przekujemy je w projekt, a potem stworzymy ogród, który stanie się ukochanym miejscem domowników oraz ich gości a także powodem do dumy. Cennik usług ogrodniczych na naszej stronie jest stale aktualizowany, a jeśli pojawi się zapotrzebowanie na usługi nieobecne jeszcze w naszym cenniku, na pewno sprostamy wymaganiom.